سیاست دسترسی آزاد و حق چاپ

سیاست دسترسی آزاد

دو فصلنامه «مطالعات تطبیقی فقه و اصول مذاهب»  یک نشریه با دسترسی آزاد است بدین معنی که تمام محتوای نشریه به‌صورت رایگان در اختیار کاربران و مؤسسات آن‌ها قرار دارد و کاربران مجاز به دانلود، کپی، توزیع، چاپ، جستجو یا پیوند به متون کامل مقالات در این نشریه بدون اجازه قبلی از ناشر یا نویسنده هستند. در این نشریه  مقالات نویسندگان تحت شرایط و معیارهای مجوز Attribution-NonCommercial 4.0 International (CC BY-NC 4.0)  منتشر می‌شود.

 

شرایط مجوز

 این نماد به معنای مجوز استفاده از اثر با دو شرط است یکی استناد به نویسنده و دیگری استفاده برای مقاصد غیرتجاری. استفاده‌کنندگان تحت این مجوز اجازه توزیع، ریمیکس، تغییر و ساخت را بر روی اثر اولیه دارند اما فقط برای اهداف غیرتجاری؛ در غیر این صورت باید از سازنده اثر اجازه گرفته شود.

  BY  استناد به نویسنده

  NC فقط استفاده غیرتجاری از اثر مجاز است

 

شما اجازه دارید:

اشتراک بگذارید — نسخه‌برداری کنید و توزیع کنید مواد در هر رسانه یا قالب را

مطابقت دهید — ترکیب کنید، تغییر دهید، و بر اساس مواد بسازید

پروانه دهنده نمی‌تواند این آزادی‌ها را تا زمانی که شما از شرایط پروانه پیروی می‌کنید لغو کند.

تحت این شرایط:

تخصیص — شما باید اعتبار مناسب ببخشید، یک پیوند به پروانه ارائه کنید، و اگر تغییری صورت گرفته‌است به آن اشاره کنید. شما می‌توانید این کار را به هر شیوه معقول انجام دهید، اما نه به هر روش که نشان دهد پروانه‌دهنده شما یا استفاده‌تان را تأیید می‌کند.

غیرتجاری — شما نمی‌توانید از این مواد برای اهداف تجاری استفاده کنید.

هیچ محدودیت اضافه‌ای — شما نمی‌توانید شرایط قانونی یا اقدامات فنی که به‌طور قانونی دیگران را از انجام هر کار اجازه‌های پروانه محدود می‌کند اعمال کنید.

آگاهی‌ها:

شما نباید از این پروانه برای عناصر مواد در مالکیت عمومی یا جایی که استفاده‌تان با استثنا یا محدودیت  قابل‌اجرا مجاز است پیروی کنید.

هیچ ضمانتی داده نمی‌شود. این پروانه نمی‌تواند همه دسترسی‌های لازم برای استفاده مورد نظرتان را بدهد. برای نمونه، دیگر حقوق مانند حقوق تبلیغات، حفظ حریم خصوصی، یا اخلاق ممکن است چگونگی استفاده‌تان از مواد را محدود کنند.

 

 مجوز کپی‌رایت

نویسندگان مقالات منتشرشده در ژورنال، حق چاپ مقاله خود را حفظ می­ کنند ، و آن‌ها می‌توانند مقالاتشان را به اشتراک بگذارند و یا در واسپارگاه‌ها آرشیوسازی نمایند. این بدین معنی است که این مقالات می‌توانند به‌راحتی به اشتراک‌ گذاشته شوند و مورد استفاده قرار گیرند؛ مادامی که به آن‌ به درستی استناد شوند. مقاله‌های منتشره بلافاصله در واسپارگاه‌ها و شبکه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته می‌شوند. مقالات می‌توانند توسط مخاطبان به اشتراک گذاشته شوند، به صورت نسخه چاپی منتشر شوند، آرشیو شوند، و در سرفصل‌های درسی گنجانده شوند. جهت مطالعه بیشتر در خصوص این سیاست‌ها می‌توانید به این لینک مراجعه نمایید.

دو فصلنامه «مطالعات تطبیقی فقه و اصول مذاهب»  از اصول کپی‌رایت تبعیت می‌کند.

در این نشریه نویسندگان، صاحب حق چاپ (کپی‌رایت) محتوای مقالات می‌باشند.